Doğasan Metal

Filtre Grubu

Filtre Grubu

Firmamız bünyesinde bulunan en önemli filtre gurubu olan Hidrolik Emiş Filtreleridir . Hidrolik emiş filtrelerin çalışmasını anlayabilmek için öncelikle hidrolik filtrelerin çalışma mantığının anlaşılabilmesi gerekmektedir.

Hidrolik filtre, hidrolik bir sistem içinde çevrim yapan hidrolik akışkanı filtreleyerek sistemde kullanılan ürünlerin daha uzun ömürlü olmalarını sağlayan bir hidrolik devre elemanıdır.

Hidrolik filtreler olağanüstü şartlarda ve yüksek basınçta yağların dinamik olarak değişerek çalışması için tasarlanmışlardır. Sebebi ise; hidrolik filtreler zor koşullarda çalışan mekenizmalarda ve cihazlarda kullanılırlar.

Kullanım ömürleri boyunca hidrolik filtreler kirli yağları ayırarak yüksek performansın devamını sağlarlar. Bir hidrolik sistemin güvenilirliği büyük ölçüde kullanılan yağların kalitesine ve her bir elementin güvenilirliğine (pompa, server motor, yağ dolum oranı, sübapların durumu) bağlıdır.

Sistemlerde üç çeşit filtre kullanılabilir bunlar; emiş, basınç ve dönüş filtreleridir. Yani sistemdeki hidrolik yağ emilirken, basılırken veya hidrolik yağ tankına dönerken bir şekilde filtrelenecektir.

Hidrolik Emiş Filtreleri; Pompa emiş hattına yerleştirilen filtrelerdir ve tanktan pompaya gelen akışkanı temizler. Emiş Filtresi Hidrolik akışkan tanktan, filtre üzerinden emilmesi için filtre emme hattına yerleştirilir. Bu şekilde hidrolik sisteme sadece filtrelenmiş yağ girer.

Emiş filtresinin tıkanması durumunda hidrolik pompa zorlanır ve devreye hava basar. Bu durum akışkan içinde köpükleme olayına neden olacağı gibi pompanın verimini de düşürür.

İyi Bir Filtre …

  • Basınç farklarına karşı dayanıklı olmalıdır
  • Geniş bir basınç aralığı için ß kararlılığı
  • Tüm temizleme dereceleri sınıfları için filtreleme gücü iyi olmalıdır
  • İyi kir tutma kapasitesi olmalıdır
  • Büyük filtre alanları olmalıdır
  • Ve en öenmlisi UZUN ömürlü olmalıdır
× WhatsApp İletişim